Świadectwo energetyczne Głogów
Źródło: rejestr świadectw MRiT (dane.gov.pl) Stan danych: 31.07.2026
- świadectw w rejestrze
- 407
- w ostatnich 12 miesiącach danych
- 118
- dotyczy pojedynczych lokali
- 14%
- z udziałem energii odnawialnej
- 59%
- połowa świadectw ma EP między
- 55–117
Co mówią dane
407 – tyle świadectw charakterystyki energetycznej w gminie wiejskiej Głogów zawiera rejestr MRiT, w tym 118 wystawionych od sierpnia 2025 do lipca 2026.
Mediana EP w gminie wiejskiej Głogów to 78 kWh/(m²·rok), o 17% poniżej mediany krajowej. Połowa świadectw mieści się między 55 a 117.
Najniższa mediana EP w powiecie głogowskim: 78 kWh/(m²·rok) wobec 116 dla całego obszaru (6 gmin w zestawieniu).
Świadectwa lokali mają w gminie wiejskiej Głogów wyższą medianę EP (114) niż świadectwa budynków (70). Lokale to 14% wszystkich świadectw.
59% świadectw w gminie wiejskiej Głogów wskazuje udział OZE. W skali kraju ten odsetek wynosi 23%.
Liczba świadectw wystawionych w gminie wiejskiej Głogów w 2025 r. wyniosła 126, o 33% więcej niż rok wcześniej (95).
Najwięcej świadectw w gminie wiejskiej Głogów straci ważność w 2035 r.: 126. To efekt fali świadectw wystawionych dziesięć lat wcześniej.
Świadectwo budynku jest ważne 10 lat. Całe budynki to 86% świadectw w gminie wiejskiej Głogów.
Jak wypadają budynki: Głogów na tle Polski
■ Głogów ■ Polska · % świadectw w przedziale EP [kWh/(m²·rok)]
Pokaż jako tabelę
| Przedział | Głogów | Polska |
|---|---|---|
| < 50 | 18% | 7% |
| 50–75 | 32% | 25% |
| 75–100 | 16% | 22% |
| 100–125 | 13% | 14% |
| 125–150 | 4% | 9% |
| 150–200 | 6% | 10% |
| 200–300 | 6% | 7% |
| ≥ 300 | 6% | 6% |
| Obszar | Mediana EP |
|---|---|
| Głogów (gmina) | 78 |
| powiat głogowski | 116 |
| województwo dolnośląskie | 99 |
| Polska | 94 |
Miejscowości w gminie
Liczba świadectw w rejestrze dla każdej miejscowości.
- Borek 27
- Bytnik 27
- Grodziec Mały 23
- Przedmoście 46
- Ruszowice 87
- Serby 81
- Szczyglice 35
- Wilków 37
- Zabornia 23
Pytania i odpowiedzi
Najczęstsze pytania o świadectwo energetyczne w gminie Głogów.
Ile kosztuje świadectwo energetyczne w gminie Głogów?
Cenę ustala osoba sporządzająca świadectwo. Zależy ona głównie od rodzaju i powierzchni obiektu, dostępnej dokumentacji technicznej oraz tego, czy potrzebna jest wizyta na miejscu. Przed zamówieniem sprawdź, czy wykonawca jest w wykazie osób uprawnionych prowadzonym przez MRiT.
Ile świadectw wystawiono w gminie Głogów?
W centralnym rejestrze jest 407 świadectw dla gminy Głogów, z czego 118 w ostatnich 12 miesiącach danych.
Ile jest ważne świadectwo energetyczne?
10 lat od dnia sporządzenia, chyba że wcześniej zmieniła się charakterystyka energetyczna budynku po robotach budowlano-instalacyjnych.
Kiedy potrzebne jest świadectwo energetyczne?
Przy sprzedaży lub wynajmie budynku albo lokalu — właściciel ma obowiązek je zapewnić i przekazać drugiej stronie.
Gminy w powiecie
Porównaj z sąsiadami.
Źródło danych
Centralny rejestr charakterystyki energetycznej budynków prowadzony przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, udostępniany w serwisie dane.gov.pl na licencji CC0. Agregaty opracowane przez energometr: CC BY 4.0.