Świadectwo energetyczne Góra
Źródło: rejestr świadectw MRiT (dane.gov.pl) Stan danych: 31.07.2026
- świadectw w rejestrze
- 725
- w ostatnich 12 miesiącach danych
- 152
- dotyczy pojedynczych lokali
- 58%
- z udziałem energii odnawialnej
- 24%
- połowa świadectw ma EP między
- 112–287
Co mówią dane
Świadectw charakterystyki energetycznej w gminie Góra w rejestrze MRiT: 725. Z tej liczby 152 wystawiono od sierpnia 2025 do lipca 2026.
W dwóch najwyższych pasmach EP (kwintylach krajowych) mieści się w gminie Góra 76% świadectw. Mediana EP to 174, w Polsce 94 kWh/(m²·rok).
Pierwsze miejsce spośród 4 gmin w powiecie górowskim: nigdzie indziej mediana EP nie jest niższa. Dla porównania mediana w powiecie górowskim to 189 kWh/(m²·rok).
Rodzaj obiektu niewiele tu zmienia: mediana EP lokali to 174, budynków 172 kWh/(m²·rok).
Odsetek świadectw z udziałem OZE w gminie Góra: 24%; w całej Polsce 23%.
Świadectw wystawia się w gminie Góra mniej niż rok wcześniej: 200 w 2025 r. wobec 247.
Szczyt wygasania świadectw w gminie Góra przypada na 2034 r., gdy straci ważność 247 z nich.
Świadectwo lokalu jest ważne 10 lat i potrzebne przy sprzedaży oraz najmie. Lokale to 58% świadectw w gminie Góra.
Jak wypadają budynki: Góra na tle Polski
■ Góra ■ Polska · % świadectw w przedziale EP [kWh/(m²·rok)]
Pokaż jako tabelę
| Przedział | Góra | Polska |
|---|---|---|
| < 50 | 4% | 7% |
| 50–75 | 11% | 25% |
| 75–100 | 6% | 22% |
| 100–125 | 10% | 14% |
| 125–150 | 10% | 9% |
| 150–200 | 18% | 10% |
| 200–300 | 19% | 7% |
| ≥ 300 | 21% | 6% |
| Obszar | Mediana EP |
|---|---|
| Góra (gmina) | 174 |
| powiat górowski | 189 |
| województwo dolnośląskie | 99 |
| Polska | 94 |
Miejscowości w gminie
Liczba świadectw w rejestrze dla każdej miejscowości.
Pytania i odpowiedzi
Najczęstsze pytania o świadectwo energetyczne w gminie Góra.
Ile kosztuje świadectwo energetyczne w gminie Góra?
Cenę ustala osoba sporządzająca świadectwo. Zależy ona głównie od rodzaju i powierzchni obiektu, dostępnej dokumentacji technicznej oraz tego, czy potrzebna jest wizyta na miejscu. Przed zamówieniem sprawdź, czy wykonawca jest w wykazie osób uprawnionych prowadzonym przez MRiT.
Ile świadectw wystawiono w gminie Góra?
W centralnym rejestrze jest 725 świadectw dla gminy Góra, z czego 152 w ostatnich 12 miesiącach danych.
Ile jest ważne świadectwo energetyczne?
10 lat od dnia sporządzenia, chyba że wcześniej zmieniła się charakterystyka energetyczna budynku po robotach budowlano-instalacyjnych.
Kiedy potrzebne jest świadectwo energetyczne?
Przy sprzedaży lub wynajmie budynku albo lokalu — właściciel ma obowiązek je zapewnić i przekazać drugiej stronie.
Gminy w powiecie
Porównaj z sąsiadami.
Źródło danych
Centralny rejestr charakterystyki energetycznej budynków prowadzony przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, udostępniany w serwisie dane.gov.pl na licencji CC0. Agregaty opracowane przez energometr: CC BY 4.0.