Świadectwo energetyczne Kamienna Góra
Źródło: rejestr świadectw MRiT (dane.gov.pl) Stan danych: 31.07.2026
- świadectw w rejestrze
- 1 289
- w ostatnich 12 miesiącach danych
- 429
- dotyczy pojedynczych lokali
- 75%
- z udziałem energii odnawialnej
- 18%
- połowa świadectw ma EP między
- 119–266
Co mówią dane
Liczba świadectw charakterystyki energetycznej w gminie miejskiej Kamienna Góra w rejestrze MRiT: 1289. Wystawione od sierpnia 2025 do lipca 2026: 429.
W dwóch najwyższych pasmach EP (kwintylach krajowych) mieści się w gminie miejskiej Kamienna Góra 78% świadectw. Mediana EP to 183, w Polsce 94 kWh/(m²·rok).
Najwyższa mediana EP w powiecie kamiennogórskim: 183 kWh/(m²·rok) wobec 163 dla całego obszaru (4 gmin w zestawieniu).
Mediana EP dla lokali (186) i dla budynków (177) jest w gminie miejskiej Kamienna Góra zbliżona. Lokale to 75% świadectw.
Odnawialne źródła energii ma tylko 18% świadectw w gminie miejskiej Kamienna Góra, mniej niż w całej Polsce (23%).
Liczba świadectw wystawionych w gminie miejskiej Kamienna Góra w 2025 r. spadła do 262, o 37% względem roku poprzedniego (419).
Rok 2034 będzie rekordowy pod względem wygasających świadectw w gminie miejskiej Kamienna Góra: 419.
Świadectwo trzeba przekazać przy sprzedaży i najmie lokalu. Lokale to 75% świadectw w gminie miejskiej Kamienna Góra.
Jak wypadają budynki: Kamienna Góra na tle Polski
■ Kamienna Góra ■ Polska · % świadectw w przedziale EP [kWh/(m²·rok)]
Pokaż jako tabelę
| Przedział | Kamienna Góra | Polska |
|---|---|---|
| < 50 | 8% | 7% |
| 50–75 | 7% | 25% |
| 75–100 | 4% | 22% |
| 100–125 | 7% | 14% |
| 125–150 | 7% | 9% |
| 150–200 | 22% | 10% |
| 200–300 | 24% | 7% |
| ≥ 300 | 19% | 6% |
| Obszar | Mediana EP |
|---|---|
| Kamienna Góra (gmina) | 183 |
| powiat kamiennogórski | 163 |
| województwo dolnośląskie | 99 |
| Polska | 94 |
Pytania i odpowiedzi
Najczęstsze pytania o świadectwo energetyczne w gminie Kamienna Góra.
Ile kosztuje świadectwo energetyczne w gminie Kamienna Góra?
Cenę ustala osoba sporządzająca świadectwo. Zależy ona głównie od rodzaju i powierzchni obiektu, dostępnej dokumentacji technicznej oraz tego, czy potrzebna jest wizyta na miejscu. Przed zamówieniem sprawdź, czy wykonawca jest w wykazie osób uprawnionych prowadzonym przez MRiT.
Ile świadectw wystawiono w gminie Kamienna Góra?
W centralnym rejestrze jest 1 289 świadectw dla gminy Kamienna Góra, z czego 429 w ostatnich 12 miesiącach danych.
Ile jest ważne świadectwo energetyczne?
10 lat od dnia sporządzenia, chyba że wcześniej zmieniła się charakterystyka energetyczna budynku po robotach budowlano-instalacyjnych.
Kiedy potrzebne jest świadectwo energetyczne?
Przy sprzedaży lub wynajmie budynku albo lokalu — właściciel ma obowiązek je zapewnić i przekazać drugiej stronie.
Gminy w powiecie
Porównaj z sąsiadami.
Źródło danych
Centralny rejestr charakterystyki energetycznej budynków prowadzony przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, udostępniany w serwisie dane.gov.pl na licencji CC0. Agregaty opracowane przez energometr: CC BY 4.0.