Gmina · żniński · kujawsko-pomorskie

Świadectwo energetyczne Żnin

Źródło: rejestr świadectw MRiT (dane.gov.pl) Stan danych: 31.07.2026

136 mediana EPkWh/(m²·rok) w gminie Żnin
Mediana wskaźnika EP w gminie Żnin: 135,7 kWh/(m²·rok), w całej Polsce 94,2. Im niżej na skali, tym mniejsze zapotrzebowanie budynków na energię. Pasma to kwintyle krajowe z rejestru, nie klasy A–G.
świadectw w rejestrze
1 124
w ostatnich 12 miesiącach danych
317
dotyczy pojedynczych lokali
65%
z udziałem energii odnawialnej
34%
połowa świadectw ma EP między
69–203

Co mówią dane

1124 – tyle świadectw charakterystyki energetycznej wystawionych w gminie Żnin zawiera rejestr MRiT. Z tej liczby 317 wystawiono od sierpnia 2025 do lipca 2026.

Mediana wskaźnika EP w gminie Żnin wynosi 136 kWh/(m²·rok), o 44% więcej niż mediana dla Polski (94).

Mediana w powiecie żnińskim wynosi 121 kWh/(m²·rok), a tutaj 136: o 12% więcej.

Mediana EP dla lokali w gminie Żnin to 139, dla całych budynków 108 kWh/(m²·rok). Udział lokali w rejestrze: 65%.

Odsetek świadectw z udziałem OZE w gminie Żnin: 34%; w całej Polsce 23%.

W 2025 r. liczba nowych świadectw w gminie Żnin wyniosła 257, podobnie jak rok wcześniej (253).

W 2035 r. w gminie Żnin wygaśnie ważność 257 świadectw, najwięcej w jednym roku.

Nowych świadectw od sierpnia 2025 do lipca 2026: 317. Przed sprzedażą lub najmem mieszkania porównaj ceny i terminy wystawców.

Jak wypadają budynki: Żnin na tle Polski

Żnin: 8%Polska: 7%8%< 50Żnin: 23%Polska: 25%23%50–75Żnin: 8%Polska: 22%8%75–100Żnin: 8%Polska: 14%8%100–125Żnin: 16%Polska: 9%16%125–150Żnin: 12%Polska: 10%12%150–200Żnin: 13%Polska: 7%13%200–300Żnin: 13%Polska: 6%13%≥ 300

■ Żnin   ■ Polska · % świadectw w przedziale EP [kWh/(m²·rok)]

Pokaż jako tabelę
Rozkład wskaźnika EP [kWh/(m²·rok)]
PrzedziałŻninPolska
< 508%7%
50–7523%25%
75–1008%22%
100–1258%14%
125–15016%9%
150–20012%10%
200–30013%7%
≥ 30013%6%
Mediana EP w porównaniu
ObszarMediana EP
Żnin (gmina)136
powiat żniński121
województwo kujawsko-pomorskie103
Polska94

Miejscowości w gminie

Liczba świadectw w rejestrze dla każdej miejscowości.

Pytania i odpowiedzi

Najczęstsze pytania o świadectwo energetyczne w gminie Żnin.

Ile kosztuje świadectwo energetyczne w gminie Żnin?

Cenę ustala osoba sporządzająca świadectwo. Zależy ona głównie od rodzaju i powierzchni obiektu, dostępnej dokumentacji technicznej oraz tego, czy potrzebna jest wizyta na miejscu. Przed zamówieniem sprawdź, czy wykonawca jest w wykazie osób uprawnionych prowadzonym przez MRiT.

Ile świadectw wystawiono w gminie Żnin?

W centralnym rejestrze jest 1 124 świadectwa dla gminy Żnin, z czego 317 w ostatnich 12 miesiącach danych.

Ile jest ważne świadectwo energetyczne?

10 lat od dnia sporządzenia, chyba że wcześniej zmieniła się charakterystyka energetyczna budynku po robotach budowlano-instalacyjnych.

Kiedy potrzebne jest świadectwo energetyczne?

Przy sprzedaży lub wynajmie budynku albo lokalu — właściciel ma obowiązek je zapewnić i przekazać drugiej stronie.

Gminy w powiecie

Porównaj z sąsiadami.

Źródło danych

Centralny rejestr charakterystyki energetycznej budynków prowadzony przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, udostępniany w serwisie dane.gov.pl na licencji CC0. Agregaty opracowane przez energometr: CC BY 4.0.

Pobierz CSV gminy