Świadectwo energetyczne Maków Mazowiecki
Źródło: rejestr świadectw MRiT (dane.gov.pl) Stan danych: 31.07.2026
- świadectw w rejestrze
- 521
- w ostatnich 12 miesiącach danych
- 144
- dotyczy pojedynczych lokali
- 68%
- z udziałem energii odnawialnej
- 19%
- połowa świadectw ma EP między
- 97–216
Co mówią dane
Świadectw charakterystyki energetycznej w gminie Maków Mazowiecki w rejestrze MRiT: 521. Z tej liczby 144 wystawiono od sierpnia 2025 do lipca 2026.
Mediana EP w gminie Maków Mazowiecki (145 kWh/(m²·rok)) przekracza medianę dla Polski (94) o 54%. Co czwarte świadectwo ma EP powyżej 216.
Najwyższa mediana EP w powiecie makowskim: 145 kWh/(m²·rok) wobec 115 dla całego obszaru (9 gmin w zestawieniu).
Rodzaj obiektu niewiele tu zmienia: mediana EP lokali to 141, budynków 155 kWh/(m²·rok).
Odsetek świadectw z udziałem OZE w gminie Maków Mazowiecki: 19%; w całej Polsce 23%.
W 2025 r. wystawiono w gminie Maków Mazowiecki o 31% mniej świadectw niż w 2024 r.: 101 wobec 147.
Najwięcej świadectw w gminie Maków Mazowiecki straci ważność w 2033 r.: 168. To efekt fali świadectw wystawionych dziesięć lat wcześniej.
Świadectwo trzeba przekazać przy sprzedaży i najmie lokalu. Lokale to 68% świadectw w gminie Maków Mazowiecki.
Jak wypadają budynki: Maków Mazowiecki na tle Polski
■ Maków Mazowiecki ■ Polska · % świadectw w przedziale EP [kWh/(m²·rok)]
Pokaż jako tabelę
| Przedział | Maków Mazowiecki | Polska |
|---|---|---|
| < 50 | 5% | 7% |
| 50–75 | 7% | 25% |
| 75–100 | 14% | 22% |
| 100–125 | 14% | 14% |
| 125–150 | 13% | 9% |
| 150–200 | 17% | 10% |
| 200–300 | 18% | 7% |
| ≥ 300 | 11% | 6% |
| Obszar | Mediana EP |
|---|---|
| Maków Mazowiecki (gmina) | 145 |
| powiat makowski | 115 |
| województwo mazowieckie | 88 |
| Polska | 94 |
Pytania i odpowiedzi
Najczęstsze pytania o świadectwo energetyczne w gminie Maków Mazowiecki.
Ile kosztuje świadectwo energetyczne w gminie Maków Mazowiecki?
Cenę ustala osoba sporządzająca świadectwo. Zależy ona głównie od rodzaju i powierzchni obiektu, dostępnej dokumentacji technicznej oraz tego, czy potrzebna jest wizyta na miejscu. Przed zamówieniem sprawdź, czy wykonawca jest w wykazie osób uprawnionych prowadzonym przez MRiT.
Ile świadectw wystawiono w gminie Maków Mazowiecki?
W centralnym rejestrze jest 521 świadectw dla gminy Maków Mazowiecki, z czego 144 w ostatnich 12 miesiącach danych.
Ile jest ważne świadectwo energetyczne?
10 lat od dnia sporządzenia, chyba że wcześniej zmieniła się charakterystyka energetyczna budynku po robotach budowlano-instalacyjnych.
Kiedy potrzebne jest świadectwo energetyczne?
Przy sprzedaży lub wynajmie budynku albo lokalu — właściciel ma obowiązek je zapewnić i przekazać drugiej stronie.
Gminy w powiecie
Porównaj z sąsiadami.
Źródło danych
Centralny rejestr charakterystyki energetycznej budynków prowadzony przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, udostępniany w serwisie dane.gov.pl na licencji CC0. Agregaty opracowane przez energometr: CC BY 4.0.