Świadectwo energetyczne Teresin
Źródło: rejestr świadectw MRiT (dane.gov.pl) Stan danych: 31.07.2026
- świadectw w rejestrze
- 678
- w ostatnich 12 miesiącach danych
- 216
- dotyczy pojedynczych lokali
- 31%
- z udziałem energii odnawialnej
- 42%
- połowa świadectw ma EP między
- 67–150
Co mówią dane
Liczba świadectw charakterystyki energetycznej wystawionych w gminie Teresin wynosi 678; 216 z nich wystawiono od sierpnia 2025 do lipca 2026.
Połowa świadectw w gminie Teresin ma EP powyżej 108 kWh/(m²·rok). Mediana krajowa jest niższa: 94.
Mediana EP różni się od mediany w powiecie sochaczewskim (102 kWh/(m²·rok)) tylko o 6%.
Mediana EP dla lokali (113) i dla budynków (99) jest w gminie Teresin zbliżona. Lokale to 31% świadectw.
Odnawialne źródła energii ma 42% świadectw w gminie Teresin, wyraźnie więcej niż w całej Polsce (23%).
Rok do roku liczba wystawianych świadectw zmieniła się w gminie Teresin niewiele: z 196 do 210 w 2025 r.
W 2035 r. w gminie Teresin wygaśnie ważność 210 świadectw, najwięcej w jednym roku.
Nowych świadectw od sierpnia 2025 do lipca 2026: 216. Przed sprzedażą, najmem lub odbiorem domu porównaj ceny i terminy wystawców.
Jak wypadają budynki: Teresin na tle Polski
■ Teresin ■ Polska · % świadectw w przedziale EP [kWh/(m²·rok)]
Pokaż jako tabelę
| Przedział | Teresin | Polska |
|---|---|---|
| < 50 | 11% | 7% |
| 50–75 | 25% | 25% |
| 75–100 | 9% | 22% |
| 100–125 | 19% | 14% |
| 125–150 | 10% | 9% |
| 150–200 | 8% | 10% |
| 200–300 | 6% | 7% |
| ≥ 300 | 11% | 6% |
| Obszar | Mediana EP |
|---|---|
| Teresin (gmina) | 108 |
| powiat sochaczewski | 102 |
| województwo mazowieckie | 88 |
| Polska | 94 |
Miejscowości w gminie
Liczba świadectw w rejestrze dla każdej miejscowości.
Pytania i odpowiedzi
Najczęstsze pytania o świadectwo energetyczne w gminie Teresin.
Ile kosztuje świadectwo energetyczne w gminie Teresin?
Cenę ustala osoba sporządzająca świadectwo. Zależy ona głównie od rodzaju i powierzchni obiektu, dostępnej dokumentacji technicznej oraz tego, czy potrzebna jest wizyta na miejscu. Przed zamówieniem sprawdź, czy wykonawca jest w wykazie osób uprawnionych prowadzonym przez MRiT.
Ile świadectw wystawiono w gminie Teresin?
W centralnym rejestrze jest 678 świadectw dla gminy Teresin, z czego 216 w ostatnich 12 miesiącach danych.
Ile jest ważne świadectwo energetyczne?
10 lat od dnia sporządzenia, chyba że wcześniej zmieniła się charakterystyka energetyczna budynku po robotach budowlano-instalacyjnych.
Kiedy potrzebne jest świadectwo energetyczne?
Przy sprzedaży lub wynajmie budynku albo lokalu — właściciel ma obowiązek je zapewnić i przekazać drugiej stronie.
Gminy w powiecie
Porównaj z sąsiadami.
Źródło danych
Centralny rejestr charakterystyki energetycznej budynków prowadzony przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, udostępniany w serwisie dane.gov.pl na licencji CC0. Agregaty opracowane przez energometr: CC BY 4.0.