Świadectwo energetyczne Namysłów
Źródło: rejestr świadectw MRiT (dane.gov.pl) Stan danych: 31.07.2026
- świadectw w rejestrze
- 1 647
- w ostatnich 12 miesiącach danych
- 451
- dotyczy pojedynczych lokali
- 61%
- z udziałem energii odnawialnej
- 24%
- połowa świadectw ma EP między
- 66–169
Co mówią dane
1647 – tyle świadectw charakterystyki energetycznej wystawionych w gminie Namysłów zawiera rejestr MRiT. Z tej liczby 451 wystawiono od sierpnia 2025 do lipca 2026.
Mediana EP w gminie Namysłów (101 kWh/(m²·rok)) jest bliska krajowej (94). W dwóch najniższych pasmach EP mieści się 40% świadectw, w dwóch najwyższych 46%.
To najniższa mediana EP spośród 5 gmin w powiecie namysłowskim. Mediana dla całego obszaru wynosi 109 kWh/(m²·rok).
Mediana EP dla lokali w gminie Namysłów to 111, dla całych budynków 78 kWh/(m²·rok). Udział lokali w rejestrze: 61%.
OZE pojawia się w 24% świadectw w gminie Namysłów; odsetek krajowy to 23%.
Liczba wystawianych świadectw jest w gminie Namysłów stabilna: 437 w 2025 r. i 475 rok wcześniej.
Rok 2034 będzie rekordowy pod względem wygasających świadectw w gminie Namysłów: 475.
Mieszkania dominują w gminie Namysłów: 61% świadectw dotyczy lokali. Świadectwo lokalu jest potrzebne przy sprzedaży i najmie.
Jak wypadają budynki: Namysłów na tle Polski
■ Namysłów ■ Polska · % świadectw w przedziale EP [kWh/(m²·rok)]
Pokaż jako tabelę
| Przedział | Namysłów | Polska |
|---|---|---|
| < 50 | 10% | 7% |
| 50–75 | 25% | 25% |
| 75–100 | 14% | 22% |
| 100–125 | 13% | 14% |
| 125–150 | 8% | 9% |
| 150–200 | 11% | 10% |
| 200–300 | 10% | 7% |
| ≥ 300 | 9% | 6% |
| Obszar | Mediana EP |
|---|---|
| Namysłów (gmina) | 101 |
| powiat namysłowski | 109 |
| województwo opolskie | 118 |
| Polska | 94 |
Miejscowości w gminie
Liczba świadectw w rejestrze dla każdej miejscowości.
- Głuszyna 23
- Jastrzębie 30
- Kamienna 79
- Ligotka 23
- Namysłów 1 282
- Smarchowice Wielkie 36
- Woskowice Małe 25
Pytania i odpowiedzi
Najczęstsze pytania o świadectwo energetyczne w gminie Namysłów.
Ile kosztuje świadectwo energetyczne w gminie Namysłów?
Cenę ustala osoba sporządzająca świadectwo. Zależy ona głównie od rodzaju i powierzchni obiektu, dostępnej dokumentacji technicznej oraz tego, czy potrzebna jest wizyta na miejscu. Przed zamówieniem sprawdź, czy wykonawca jest w wykazie osób uprawnionych prowadzonym przez MRiT.
Ile świadectw wystawiono w gminie Namysłów?
W centralnym rejestrze jest 1 647 świadectw dla gminy Namysłów, z czego 451 w ostatnich 12 miesiącach danych.
Ile jest ważne świadectwo energetyczne?
10 lat od dnia sporządzenia, chyba że wcześniej zmieniła się charakterystyka energetyczna budynku po robotach budowlano-instalacyjnych.
Kiedy potrzebne jest świadectwo energetyczne?
Przy sprzedaży lub wynajmie budynku albo lokalu — właściciel ma obowiązek je zapewnić i przekazać drugiej stronie.
Gminy w powiecie
Porównaj z sąsiadami.
Źródło danych
Centralny rejestr charakterystyki energetycznej budynków prowadzony przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, udostępniany w serwisie dane.gov.pl na licencji CC0. Agregaty opracowane przez energometr: CC BY 4.0.