Świadectwo energetyczne Lubaczów
Źródło: rejestr świadectw MRiT (dane.gov.pl) Stan danych: 31.07.2026
- świadectw w rejestrze
- 467
- w ostatnich 12 miesiącach danych
- 117
- dotyczy pojedynczych lokali
- 54%
- z udziałem energii odnawialnej
- 27%
- połowa świadectw ma EP między
- 89–191
Co mówią dane
Tyle świadectw charakterystyki energetycznej wystawiono dotąd w gminie miejskiej Lubaczów: 467, w tym 117 od sierpnia 2025 do lipca 2026.
Połowa świadectw w gminie miejskiej Lubaczów ma EP powyżej 122 kWh/(m²·rok). Mediana krajowa jest niższa: 94.
Połowa świadectw ma tu EP powyżej 122, a w powiecie lubaczowskim powyżej 110 kWh/(m²·rok). Różnica: 11%.
Mediana EP lokali (127) i budynków (112 kWh/(m²·rok)) różni się w gminie miejskiej Lubaczów nieznacznie. Budynki to 46% świadectw.
OZE pojawia się w 27% świadectw w gminie miejskiej Lubaczów; odsetek krajowy to 23%.
Liczba wystawianych świadectw jest w gminie miejskiej Lubaczów stabilna: 132 w 2025 r. i 134 rok wcześniej.
W 2034 r. w gminie miejskiej Lubaczów wygaśnie ważność 134 świadectw, najwięcej w jednym roku.
Nowych świadectw od sierpnia 2025 do lipca 2026: 117. Przed sprzedażą lub najmem mieszkania porównaj ceny i terminy wystawców.
Jak wypadają budynki: Lubaczów na tle Polski
■ Lubaczów ■ Polska · % świadectw w przedziale EP [kWh/(m²·rok)]
Pokaż jako tabelę
| Przedział | Lubaczów | Polska |
|---|---|---|
| < 50 | 6% | 7% |
| 50–75 | 13% | 25% |
| 75–100 | 15% | 22% |
| 100–125 | 17% | 14% |
| 125–150 | 11% | 9% |
| 150–200 | 15% | 10% |
| 200–300 | 17% | 7% |
| ≥ 300 | 7% | 6% |
| Obszar | Mediana EP |
|---|---|
| Lubaczów (gmina) | 122 |
| powiat lubaczowski | 110 |
| województwo podkarpackie | 91 |
| Polska | 94 |
Pytania i odpowiedzi
Najczęstsze pytania o świadectwo energetyczne w gminie Lubaczów.
Ile kosztuje świadectwo energetyczne w gminie Lubaczów?
Cenę ustala osoba sporządzająca świadectwo. Zależy ona głównie od rodzaju i powierzchni obiektu, dostępnej dokumentacji technicznej oraz tego, czy potrzebna jest wizyta na miejscu. Przed zamówieniem sprawdź, czy wykonawca jest w wykazie osób uprawnionych prowadzonym przez MRiT.
Ile świadectw wystawiono w gminie Lubaczów?
W centralnym rejestrze jest 467 świadectw dla gminy Lubaczów, z czego 117 w ostatnich 12 miesiącach danych.
Ile jest ważne świadectwo energetyczne?
10 lat od dnia sporządzenia, chyba że wcześniej zmieniła się charakterystyka energetyczna budynku po robotach budowlano-instalacyjnych.
Kiedy potrzebne jest świadectwo energetyczne?
Przy sprzedaży lub wynajmie budynku albo lokalu — właściciel ma obowiązek je zapewnić i przekazać drugiej stronie.
Gminy w powiecie
Porównaj z sąsiadami.
Źródło danych
Centralny rejestr charakterystyki energetycznej budynków prowadzony przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, udostępniany w serwisie dane.gov.pl na licencji CC0. Agregaty opracowane przez energometr: CC BY 4.0.